Srpen 2011

Už chápu....

31. srpna 2011 v 18:39 | Andie Shadows |  Novinky
Zítra začíná škola...rozhodla jsem se, že blog...ehm...pozastavuju? Ne, to není to správné slovo. Prostě pokud budu mít co přidat, například deník od koní nebo nějaké info, přidám, ale jinak se nebudu s blogem tak zabývat jak tomu bylo do...no, asi do toho pátka, než jsem odjela do Malont a zjistila, co je to žít.

Myslela jsem, že opravdový život mám s koňmi, ale lidi kolem mě mi chyběli. Vážně jo. Možná mám jen pomotanou hlavu...a možná to bude tak lepší. Vždycky jsem se chtěla odpoutat od virtuálního světa. Párkrát se mi to podařilo a je to úleva :D...

Zatím se loučím...možná je to jen pro dnešek a zítra tu už zase bude článek o mém prvním dni ve škole :D...a možná to je i na pár týdnů, měsíců...nebo aspoň do té doby než zase budu mít legitku a půjdu na koně...

Tak...ahoj...
Andy

Návštěvnost 22.8. - 28.8.

30. srpna 2011 v 11:25 | Andie Shadows |  Novinky
Pomalu se nám to zvedá :D...

Pondělí: 43
Úterý: 34
Středa: 27
Čtvrtek: 57
Pátek: 38
Sobota: 28
Neděle: 34

Celkem: 261

Jurášek o prázdninách 2011

29. srpna 2011 v 18:05 | Andie Shadows |  Videa
Budí to dojem ohromného "přátelství", ale to už je dávno pryč...více si můžete přečíst zde.

Koně v Malontech

29. srpna 2011 v 17:30 | Andie Shadows |  Ze života s koňmi
V sobotu ráno jsme jeli za Juráškem. Nevěděla jsem, co mám čekat. A když jsem ho znovu poprvé uviděla, napadlo mě: Sakra, ten je maličký!
Jurášek stál ve velkém výběhu a pásl se. Když nás uviděl, chvíli čekal. Pak asi spatřil kýbl se žrádlem a přicválal. Objímala jsem ho (a bylo to divné, protože jsem si k němu musela klekat :D) a okamžitě jsem začala zkoušet všechny kousky. Pusinku uměl tak dobře - stačil jen hlasový povel a naklonit se k němu. Hrabání nohou - levou i pravou - na výbornou. Kompliment byl těžší, protože jsem u něm musela skoro ležet :D.

A pak vzepnutí. Sedla jsem si na něj, dala povel...a Jurášek se vzepnul tak, že jsme se málem převrátili. Neudržela jsem a slítla jsem na zem. Znovu. Tentokrát už jsem nespadla, ale když jsem pak Juráška pobídla, rozcválal se z kopce, vyhazoval u toho a já spadla podruhé. Nedokážete si to představit, já byla zvyklá, že kozloval, jenže on byl úplně dzivočelý! To jsem nezažila...
Takže z Juráška je polodivoký tlustý poncl. Ke všemu neovladatelný, a dokonce zlý. Jde proti lidem se sklopenýma ušima, vzpíná se na ně. Na mě to zkusil poprvé. Několikrát jsem před ním bohužel ustoupila. Snažila jsem se jít proti němu taky, ale v tu chvíli, kdy mi kolem hlavy lítala kopyta jsem se vážně bála, že jednu schytám. hrozně bych chtěla být kůň, to bych šla taky na zadní a pořádně ho rafla! :D
Ale dřív tohle nikdy neudělal!! Nikdy by nešel takhle proti mně!
I když vztah, který jsme si spolu vybudovali za ta léta byl fuč, stejně jsem se nenechala odradit a užívala si alespoň divokou jízdu, kde šlo jen o to, udržet se.

Kdo nic nezkusí, nic nezažije

29. srpna 2011 v 13:29 | Andie Shadows |  Novinky
Ahoj děťátka, jsem zpátky. Vrátili jsme se včera někdy kolem půlnoci. V tomhle článku Vám tak zhruba řeknu, jak jsem se měla, když jsem zrovna nebyla u Juráška - tomu se budu věnovat v příštím článku.

Kdo nic nezkusí, nic nezažije - to je samozřejmě naprostá pravda, jenže já mám málokdy náladu něco zkoušet, proto asi taky nic nezažiju.
Přijeli jsme v pátek skoro o půlnoci a spát jsme šli asi v půl druhý. Ráno jsem vstávala v sedm a běžela jsem nakoupit a potom hned za Luckou.
Jeli jsme za Juráškem a když jsme se vrátili, akorát byl oběd. A po něm jsem hned běžela dolů do stáje s Terkou. Nezažila jsem, abych byla takhle ukecaná! Mluvily jsme celou cestu. O tom, jaké to bylo ve stáji Vám ale povím později.

A jedem...

26. srpna 2011 v 12:15 | Andie Shadows |  Novinky
Ahoj lidi,
tak je to konečně tady a my jedem do Malont. Víte, myslela jsem, že tam pak ještě zůstanu, ale díky jedné otravné ženské věci ... zůstat víceméně nemůžu a jedu domů už v neděli.
Omg, všechno mělo být super a teď umírám bolestí břicha, potím se...a čeká mě 4 hodinová cesta autem...

No, můžu jen doufat, že zítra aspoň nebude takový pařák.
V pondělí ahoj...

Vzepnutí

25. srpna 2011 v 20:19 | Andie Shadows |  Cirkusové kousky
○ Tento kousek je sice velmi působivý, ale může být také nebezpečný. Spousta lidí ho odmítá s tím, že by toho kůň později zneužíval. Proto je třeba dobře si to rozmyslet.
Sama jsem pečlivě zvažovala všechna pro a proti, ale nebyla bych to já, abych se do toho nakonec nevrhla po hlavě.

○ Nejdřív jsem vzepnutí chtěla Juráška učit ze země. Hledala jsem na internetu, ale většinou jsem našla jen: Není žádný přesný návod..., U každého koně je to jiné..., zkrátka nic, co by mi nějak pomohlo.
Poradila mi jedna holčina, která měla také poníka. Prý ať jdu proti němu s bičíkem, abych ho vyprovokovala. Ne že by se mi to dvakrát zamlouvalo...ale zkusila jsem to. Šla jsem k Juráškovi, který byl puštěný na zahradě. Stoupli jsme si před sebe a já začala vyskakovat, vyhazovat rukama, i mlátit bičíkem do země. Jurášek dělal všechno možné, jen na zadní se nepostavil. A když už jsem to přehnala, začal utíkat.

○ Takhle tedy ne. Už jsem to chtěla vzdát, ale příští den mě napadlo něco nového.
Vlastně jsem tak trochu švindlovala, protože Jurášek se extrémně bál bičíku, když jsem jím třeba mávla, a já si na něj sedla a přesně to jsem udělala. Jurda vyhazoval, kozloval, vztekal se, až si trochu stoupnul na zadní a to byla moje chvíle. Dala jsem mu klid a pamlsek. A pak jsem to zkusila znovu. Opět vyhazování, ale později už pochopil...

○ Změnila jsem mávání bičíkem na pouhé zvedání ruky a k tomu jsem Juráška vždy pobídla oběma nohama a řekla povel "hop". Nejdřív se zvedal jen trochu, ale i za to jsem ho chválila.
Než jsme ho prodali, uměl se zvednout už perfektně na pouhé pokynutí rukou a nikdy mi toho nezneužil.
U tohoto triku platí víc než u jiných, že nesmíte koně odměňovat, pokud jste po něm vzepnutí nechtěli!

Sice to není žádný návod, ale asi Vám nemohu nabídnout víc, než: Každý kůň je jiný, není žádný přesný návod...
Musíte si prostě poradit sami, ale budu ráda, jestli Vám můj článek nějak pomohl.
__________________________________________________________

Jsem líná a pak toho lituju

24. srpna 2011 v 20:52 | Andie Shadows |  Novinky
Nebyla jsem na tréniku. A proč? Né, není v tom tak úplně lenost, spíš to horko! Včera se šlo plavit, ale dneska jsem si nedokázala představit, že bych se doplahočila spocená nahoru a šla se ještě potit na jízdárnu. A pak domů autobusem...a znova do kopce...nojo, jsem líná :D.

Ale tak co, ani jedna z těch holek, co měly dneska trénink nemá takovou cestu jako já. Jedna bydlí kousek od koní, druhá má skútr...jediná, která pořád jezdí autobusem je Andy. Navíc, teď bych nejspíš teprve jela autobusem zpátky. Prostě voprůůůz, chtěla bych mít taťku, který by mě vozil tam i zpátky! :D

Takže jsem odpoledne byla asi hoďku se segrou na koupáku a pak jsme koukaly na Sleepwalkers od Kinga.

Jinak jsem zavedla diskuse :D. Baví mě rozebírat různá témata, navíc, když si je můžu sama zvolit, chachachá :D! A taky mě baví číst Vaše názory a diskutovat, argumentovat a všechno co k tomu patří.

Takže se zapojte a někdy, možná zase 24. bude další :)...

Diskuse na téma: Oblíbené plemeno koně

24. srpna 2011 v 20:41 | Andie Shadows |  Diskuze

OBLÍBENÉ PLEMENO KONĚ

...
Plemen koní je neskutečně mnoho a každé je krásné něčím jiným. Ale kdo by neměl aspoň jedno, které je pro něj tím nejoblíbenějším?

Pokud byste si měli vybrat koně pro sebe, jaké plemeno byste zvolili?
Jaké by Vám nejvíc vyhovovalo?
Jaké se Vám nejvíc líbí?

Plavení s holkama

23. srpna 2011 v 18:35 | Andie Shadows |  Ze života s koňmi
Ahojky. Dneska nemám ani jednu fotku, i když by byly pěkný. Určitě ale chápete, že se foťák nedá tahat vždycky všude.

Bylo takové vedro! Než jsem vyšla, vzala jsem si lahev s vodou, do které jsem předtím nastrkala všechny ledové tučňáky, co jsme měli a ještě ji strčila do mrazáku :D. Spocená jsem byla už v autobuse. Všechna místa byla obsazená a spousat lidí ještě sála, takže jsem se postavila mezi ně a přemýšlela, jestli vůbec přežiju tu cestu nahoru.

Bylo to strašné, strašné, strašné! Kopec, batoh na zádech, slunce nad hlavou...hnus! Tiskla jsem k sobě lahev, která kupodivu byla pořád ještě studená. Když jsem konečně došla nahoru, Belt už tam byl. Díkybohu. Teda spíš díky Janě :D.

No a abych to nezdržovala, jely jsme já na Belovi a Jana si pujčila od Kiki Maxe, páč ona jela na Ádovi :). No a já s Jančou bez sedel, hurá! Cesta byla...horká. Měla jsem pocit, že se mi pod helmou vaří mozek :D. Šli jsme tentokrát do jiného rybníka. Belt tam hned vlezl a tak jsme kousek plavali, pak jsme jen tak stáli u břehu...no znáte to :).

A cesta zpátky byla senzační. Šli jsme přes skvělé louky, kde se dalo cválat. A tak jsme hned nacválali, natryskali...a bylo to super. Chvíli Belt běžel vedle Maxe, takže jsme se s Janou na sebe tlemily :D...no prostě, tohle Vám nemusím povídat, vždyť to znáte! :D

Belt sebou tak divně hází i v tom trysku :D, takže jsem mu lítala nad hřbetem, ale to bylo taky ubývajícími silami :D. Přecejen jsme byli venku tak 4 hodiny určitě. Když jsme doběhli, Jana mi řekla, jakou radu jí dal Petr na Bela, aby běžel rychle - vpředu ho držet a zezadu pobídnout bičíkem...a pak ho pustit :D. Hm, tak jsem to zkusila. Ne že by se mi to dvakrát zamlouvalo...ale řekl to Petr...
Nechala jsem tři koně předběhnout a když jsem Bela pustila, první, co udělal bylo, že vyhodil :D. No dobrý, tak jsem ho začala pobízet podle sebe a předběhli jsme všechny kromě Ády, samozřejmě :D.

No prostě byl to jeden z nejlepších dní, moje první vyjížďka s Jančou a ještě k tomu bez sedel :)...
No a zítra trénink...