Listopad 2011

Kruhovka

26. listopadu 2011 v 18:47 | Andie Shadows |  Ze života s koňmi
Tak dneska jsem jela za Beltíkem. Chtěla jsem si udělat oddychový den, kdy budeme pracovat jen ze země. A tak jsem si Belína vyčistila a vzala do kruhovky, kde jsem ho nejdřív nechala chvíli klusat, protože pokud vím, celý týden nic nedělal. Pak jsme trénovali všechny blbůstky, které umí, ale on je vážně ňoumík :D. Jedna věc, která mi na Beltovi vadí, je, že bez pamlsku se do hraní nijak nehrne a s nimi je vždycky hrozně impulzivní.

Nakonec jsem ho znovu odehnala a nechala ho pár koleček ocválat na každou stranu, no a nakonec jsem to stejně nevydržela a sedla si na něj.Měla jsem s sebou jen lonžovací bič, takže jsem si ho vzala do ruky, abych mu vysvětlila, že středem kruhovky se opravdu nechodí :D. A jakmile to pochopil, naklusali jsme a pak i nacválali a bylo to kupodivu opravdu skvělý. Hrozně mě to bavilo. Možná to bylo tím, že Belt byl tak skvělej a cválal nádherně u stěny a asi taky tím, že jsem se nemusela na nic soustředit, jen jsem seděla, ruce jsem nechala volně podél těla a jen jsem si vychutnávala ten extrémně drncavý cval :D.
Potěšil mě, že chodil tak krásně a nakonec jsem ho vyvedla ven a znovu si na něj sedla, abych to nahoru vyjela. V jedné ruce bič a ve druhé lonžku (kterou jsem vzala, kdyby náhodou...:D). Čím to je, že když běžíme nahoru, baví mě to vždycky nejvíc? Možná tím, že pokaždé to je bez ničeho, nebo nevím :D. Asi v půlce Belta běžel přímo proti velkému kameni a nevěděla, co udělá. Myslela jsem, že ho nakonec oběhne, ale on ho skočil. Nevěřila jsem :D.

Nahoře jsem mu sundala ohlávku a nechala ho rovnou ve výběhu. A dokonce jsem se tam pak ještě vrátila, abych udělala nějaké fotky. Vidíte, myslela jsem na vás ;) :D.

Fimo

24. listopadu 2011 v 21:36 | Andie Shadows |  Novinky
Čauky smraďoši :D,
víte, nemám teď na blog co přidávat. Vlastně bych vám ráda ukázala, co tvoříme z fima. Blog fimoriginal totiž nakonec necháme být a založíme radši skupinu na FB, což bude podle mě přehlednější. Pustila jsem se do maličkých dortíků a donutků a dělám náušnice namísto roztahováků. Takže ty nejhezčí nějak pohromadě hezky (pokud možno :D) nafotím a hodím je sem, do rubiky Moje tvorba a založím na to asi novou rubriku - Fimo, protože to přece taky patří do mojí tvorby, stejně tak jako kreslení.

Pokud byste chtěli, dám sem i odkaz na tu naší skupinu, ale zatím jsem nepřišla domů za světla, takže nebylo vhodné světlo na focení.

A ještě jedna novinka - asi tak do Vánoc budu na koně ještě chodit, potom už né. Zrovna jsem vymazala odstavec trochu ospravedlňování, vysvětlování, stěžování...není důvod to sem psát. Stejně by to znělo uboze a asi byste mě nechápali :D. Koně mě bavit nepřestali, ale zkuste se vžít do mé kůže, představte si, že jste měli tři koně na zahradě hned u baráku, mohli jste na ně koukat z okna a házet jim jablka z balkonu a teď můžete jít kilák do kopce za koněm, na kterém si zajezdíte a jedete zas domů...pro mě je to prostě občas trochu o ničem. Ach, bylo by to na dlouho, jen mě nelitujte, protože mě to líto není :). Jsem naivní a pořád doufám, ano, musím to přiznat...ale tak mě v tom nechte...třeba jednou...možná že...

Nový vzhled

16. listopadu 2011 v 20:15 | Andie Shadows |  Novinky
Tak nový design je tu už několik dní, ale teprve dneska se dostal do konečné fáze, kdy už zbývá jen ho zařadit do archu :D. Musím říct, že čekat se vyplatilo. Samochvála sice smrdí, ale jsou designy, ze kterých mám upřímnou radost (jako ten růžovo-modrý, ten mě něčím prostě dostal :D) a jsou designy, které vnímám jen jako přechodné a od chvíle, kdy je nastavím je přemýšlím, jak bude vypadat nový design :D. Myslím, že tenhle lay ke mě a mému blogu úžasně sedí! Jurdu a mě jste určitě poznali a to očko patří Beltíkovi. Mohla bych tu napsat několikastránkovou úvahu na téma Můj nový design, ale zamyslete se sami, zda-li chcete.

Mimochodem, ač jste mě do role Lorraine povzbuzovali krásně, dneska přišla holčina, která tu roli dostala už dávno přede mnou, jen na sbor nechodila. Víte, stejně jsem se do toho moc nehrnula, ale pak, když zpívala Jsi můj pán, mi to bylo vcelku líto. Ale to je prostě člověčí povaha - jsme divní a chcem vždy to, co mít nemůžeme :D.

Nu a čekají nás prázdniny :). Zítra jedu nejspíš na koně a v pátek by mohlo přijít fimo. Chystám se ještě náležitě využít mou tvořivou náladu a udělat klikačku a možná i nový design na fimo blog a hlavně ho zaktualizovat, a pak tvořit, péct, nadávat, mlátit hlavou o stůl a tak dále...:D


Smog

14. listopadu 2011 v 19:54 | Andie Shadows |  Novinky
Za těch deset let prožitých v nádherné přírodě jižních Čech jsem sotva věděla, co to smog je, natož jak to vypadá, když je několika násobně překročen limit polétavého prachu ve vzduchu. Odjakživa jsem milovala mráčky mlhy, které se brzo ráno povalovaly na vlhkých travnatých polích...ale není mlha jako mlha. Ta v Ústí nepůsobí vůbec tím čistým a svěžím dojmem, jako ta v Malontech :D. Chachá. Tahle "mlha" štípe v krku. Téhle mlze se říká smog.

Je to odporný a jdou z toho na mě deprese. Říkám si: Jestli jsme na tom už teď takhle špatně, jak to tu bude vypadat za deset let? A pak se mi divte, že nechci mít děti. Kdo by chtěl přivést děti do takovéhleho světa?

Ale co, když si to tak vezmete, stejně nic netrvá věčně, za nějakých 50 let budu mrtvá a naše planeta by to taky nevydržela věčně, i kdyby se o ni všichni s láskou starali. I když by možná vydržela o mnoho déle...

Vlastně si ani nedokážu představit, že by lidi byli tak bezchybný, aby tu přírodu aspoň trošku nenarušili, ať už úmyslně nebo ne...takže třeba to tak mělo být a kdo ví, jaké záhady život, svět, vesmír skrývá?

Dobrá tedy, to jsem se trošičku vykecala, jdeme na můj život. Škola: skvělé, vcelku. Koně: též! Čekají mě tréninky s Petrem a rozhodla jsem se, že nebudu chodit tak často - 1-2x do týdne, protože se potřebuju učit a nechci všechen čas obětovat koním (tedy chci, ale pořád doufám, že nastane doba, kdy ho budu moci obětovat mým vlastním koním, já naivka :D), chodím plavat, pořád něco podnikám se segrou (když jsme u toho, brzo přijde fimo, takže zaktualizujeme fimoriginal.blog.cz) a třetí důležitá novinka se týká sboru!

Víte, že chodím zase zpívat? Je to tak. Nacvičujeme muzikál Drákula a učitelce schází někdo, kdo by hrál a zpíval Lorraine. A bez role zbývám já a ještě jedna holčina. No a co myslíte - paní profesorka mě přemlouvá, ať to zkusím, když já nevím! Já se asi stydím to hrát. Což o to - zpívat, jenže já nikdy nic takhle nehrála. Maximálně na školní besídce nějakou červenou karkulku :D. Bože, podpořte mě, přesvěčte, donuťte nebo odarďte! Cokoli! :D

Design pro Kiki

13. listopadu 2011 v 11:17 | Andie Shadows |  Grafika
Kristýnce jsem design slíbila už dávno, jenže až do včerejška jsem neměla na nějaké tvoření náladu ani čas. No a včera se nějak stalo, že mě to chytlo a během několika hodin jsem udělala designy rovnou dva :D! Jeden pro Kikču a jeden pro sebe - ten tu uvidíte už zanedlouho.
Tak doufám, že se bude líbit...
Jestli ho budeš chtít, domluvíme se na nastevaní na icq ;).

Dva blázni

11. listopadu 2011 v 15:00 | Andie Shadows |  Zábava
Mám tady dneska pro vás dvě fotky, které jsem vyfotila z mého posledního videa o Juráškovi. Je to záběr, který se mi líbí skoro ze všech nejvíc - Jurda se naštval, když jsem mu objímala hlavu a různě ho provokovala, takže se mi vytrhl z objetí a utíkal pryč. Vesele si při tom po mě ještě vykopnul (a jen tak tak minul) :D...ale byl to takový z těch pocitů, kdy si nejvíc přeju, abych mohla být taky kůň a utíkat s ním. Takhle jsem se akorát zastavila a sledovala ho, jak upaluje do dálky...

Diskuse na téma: Závodění

4. listopadu 2011 v 19:56 | Andie Shadows |  Diskuze

ZÁVODĚNÍ

...
Kdo se naučí trochu líp jezdit, asi nezůstane jen u trénování nebo vyjížděk. Každý chce jít pořád dál, stoupat pořád výš.
Co si tedy myslíte o závodění s koněm?
Jaká disciplína je podle vás nejhorší a která nejlepší?
Co si myslíte o vztahu a přístupu ambiciozního jezdce ke koni?
Chtěli byste sami závodit? / Závodíte?

ZOO

1. listopadu 2011 v 20:53 | Andie Shadows |  Fotografie
Fotek ze ZOO mám hodně, ale nestojí za nic (ale kecám, jsem prostě líná dávat jich sem víc :D). Fotila jsem zrcadlovkou asi poprvé v životě (i když vlastně spíš porduhý). Ale moc se mi to zamlouvá :)...teď už se k digitálu budu jen těžko vracet :( :D...


Trénink po delší době

1. listopadu 2011 v 20:08 | Andie Shadows |  Ze života s koňmi
Čauky, dneska jsem se na koních dozvěděla spoustu, bohužel převážně špatných, novinek. O tom vám ale rozhodně nebudu vykládat ;). Jen v rychlosti - měla jsem trénink, pro začátek jen takový kratší, klus, cval, párkrát křížek, párkrát kolmák a konec. Nic zajímavého :D. Beltíček je šikula, kdyby mi někdo v únoru řekl, že z něj bude tohle...nevěřila bych. Fotky nemám, bohužel jsem si ani nevzala foťák, jinak bych měla moc pěknou fotku z výběhu, když měl Belt opřenou bradu o Nickovo prdel :D...
Po mě šel na Bela Petr a pak ještě odjezdil Jeffa (ten se učí skákat a jde z westernnu na anglii) a už byla tma jak v pytli. Jeffík si pak namlátil - rozbořil celou překážku a skulil se na predek, málem udělal kotrmelec, ale naštěstí se to obešlo bez zranění :D.

Konec hlášení.
:D